orient.mysteria.cz

.: menu :.

home

vodní dýmky
tabáky
čaje
čajovny
orientální kuchyně
fotky
bazar
víte že ...
odkazy
kontakty
návštěvní kniha
  


Arabské čaje


.: Šaj bil hel :.
Tento černý čaj, s přidáním kardmomu pochází ze staré sudánské receptury. Avšak k jeho přípravě se používá čaj vypěstovaný v Indii. Je to čaj který vás dokáže dobře naladit a má, díky Kardamomu i mírně afrodiziakální účinky. Tento čaj se podává silně slazený. Má tmavě červenou barvu a výraznou chuť po Kardamomu. Hodí se k vodní dýmce.

.: Tuareg :.
Čaj, pocházející z Maroka, teda alespoň jeho důležitá součást - máta NANA. Jeho druhou složku tvoří čínský zelený čaj Zhu cha, známý jako Gunpowder, který obsahuje velké množství fluoru, takže se vám nebudou kazit zuby, neboť Tuareg se podává silně slazený. Pro opravdu kvalitní Tuareg si nekupujte již předem namíchanou směs, ale pořiďte si čistou Nanu a čistý Gunpowder a míchejte jej v poměru 3:1 Nana:Gunpowder. Čaj se rovněž hodí k dýmce.

.: Rize :.
Silně aromatický čaj, který se zprvu zdá hořký, po chvíli dostane trpkou chuť. Výborně se hodí k dýmce. Má Tmavou barvu, velice lehce zbarvenou do oranžova. Podává se s cukrem

.: Sahlep :.
Je to takzvaný čaj nečaj, neboť nemá s čajem nic společného. Je to nápoj, svou chutí a vůní velice se přibližující ke klasickému pudingu. Lze ho podávat sypaný skořicí, nebo s kousky datlí čí různými druhy ořechů. Sahlepů je mnoho druhů, ale všechny mají jeden stejný základ, mění se jen doplňující surovina. Je to vyníkající věc, pokud máte chuť na něco jemného a sladkého. Tento čaj má svůj původ v Turecku.

 

© 2004 - 2005 misa&tomek

info@orient.mysteria.cz