orient.mysteria.cz

.: menu :.

home

vodní dýmky
tabáky
čaje
čajovny
orientální kuchyně
fotky
bazar
víte že ...
odkazy
kontakty
návštěvní kniha
  


Návod na přípravu vodní dýmky


Do skleněné nádoby nalijeme studenou vodu po začátek zúžení nádoby. Dále zasadíme krouživým pohybem horní kovovou část do nádoby. Šlauch zasuneme do spodní části kovového trupu. Při obou spojích dbáme aby byly zcela utěsněny, jinak se nám pokouření nevydaří. Nyní je dýmka téměř připravená.

Dále si připravíme tabák a keramickou korunku. Tabák nasypeme do vrchní části korunky. Při plnění korunky dbáme, abychom tabák řádně rozdrobili, protože natlačený tabák nám korunku ucpe. Korunku plníme asi 2-3 mm pod okraj korunky. Připravíme si čtverec alobalu (cca 15x15 cm), může být i dvouvrstvý. Alobalem přikryjeme horní část korunky s tabákem a uhladíme odstávající cípy kolem obvodu korunky. Dbáme na to aby vrchní část nebyla napnutá, nebo zcela prověšená a stlačovala tabák.

Konečné úpravy se skládají z proděravění alobalu. K tomuto použijeme nejlépe špendlík. Důkladně proděravíme celý vnitřní kruh až ke kraji a nasuneme korunku na kovový trup. Již zbývá jen uhlík.

Uhlík rozehřejte z obou stran, nejlépe na plynovém vařiči cca 5 min. Uhlík musí být nažhavený z obou stran kompletně jinak při položení na korunku pomalu dohasíná a dýmka rychle končí. Při použití samorozpalovacího uhlíku, stačí jen rozpálit nad zapalovačem nebo sirkou. (samorozpalovací uhlíky nedoporučujeme - jsou cítit fosforem a rozpadají se) Doporučujeme používat lisované brikety. seženete je kdekoli. CENA cca 80 kč za 10-ti litrový pytel briket.

© 2004 - 2005 misa&tomek

info@orient.mysteria.cz