orient.mysteria.cz

.: menu :.

home

vodní dýmky
tabáky
čaje
čajovny
orientální kuchyně
fotky
bazar
víte že ...
odkazy
kontakty
návštěvní kniha
  


Rady a tipy


Přidejte do vody kousky ledu nebo ji nechte ochladit v ledničce. Kouř pak bude jemnější a samotný zážitek lepší.

Můžete také zkusit do vody přidat nějaký ovocný džus nebo víno. Tabák získá zajímavější chuť. Ovšem chce to trochu experimentovat.

Když do vázy nalijete trochu mléka, kouř bude mnohem hustější.

Pokud skladujete tabák při pokojové teplotě, měl by být v nádobě bez přístupu vzduchu, aby se nevysušil a neztratil chuť.

Ještě než začnete kouřit, je dobré uhlík rozpůlit nebo rozčtvrtit a jednotlivé kousky pak během kouření posouvat od okrajů směrem do středu. Tabák se bude spalovat pomaleji a dýmka déle vydrží.

Zkuste míchat různé druhy tabáků dohromady. Různé kombinace mohou být lepší, než jeden druh tabáku samotný. Pokud mícháte čistý tabák s nějakým jiným, bývá někdy lepší udělat směs asi dva dny před vykouřením a nechat ji uležet.

Je dobré čas od času vyfoukat stojící kouř z vázy. Při delším stání se stává dým zatuchlý a chuťově nepříjemný.

Když máte vhodnou hadici, dejte ji na chvíli do mrazáku - dým vycházející s takto třesoucí se hadice je lahodný a dodává dýmu jinou dimensi vychutnání. Ale dejte pozor na kovové náustky, na nějakou dobu mohou rty zamrznout :-)

Pokud doma nemáte závětří, obalte okolo korunky kus alobalu, ale ne moc těsně na uhlíky, a nechejte nahoře alobal rozevřený. Někdy to má lepší efekt než závětří (domek, bunkr).

 

© 2004 - 2005 misa&tomek

info@orient.mysteria.cz