orient.mysteria.cz

.: menu :.

home

vodní dýmky
tabáky
čaje
čajovny
orientální kuchyně
fotky
bazar
víte že ...
odkazy
kontakty
návštěvní kniha
  


Návod na výrobu vlastní vodní dýmky


Potřebujute k tomu: skleněnou láhev s úzkým hrdlem (tak 2-3 cm), 2 tenké kovové, nebo skleněné trubky, kousek staré tenčí hadice, korek a kotlík, který koupíte v orient shopu tak za 60 kč.

POSTUP:
Korek upravíte tak, aby pasoval presně do hrdla láhve a aby se dal vytahovat (ale musí těsnit). Uděláte do něj dva otvory, do kterých prostrčíte trubky. Jedna bude delší, která bude v láhvi tak 4 cm nad dnem a bude vyčuhovat tak 5-8 cm nad hrdlem láhve a na tuto trubku potom umístíte kotlík, který napasujete těsněním, které rovněž seženete v orient shopu. Druhá trubka bude kratší, uvnitř láhve bude tak 2 cm pod hrdlem a venku ji na konci zahnete hned nad hrdlem a nasadíte na ní hadici. (Kovovou trubku opatně ohnete v kleštích a skleněnou můžete ohnout nad sporákem, nebo plynovým kahanem).
Pak už jen stačí naplnit láhev studenou vodou, tak 1-2 cm nad úroveň konce delší trubky, vsunout do jejího hrdla zátku s trubkami a dýmka je hotová k použití. Kratší trubka musí být nad vodou. Kotlík naplníte tabákem tak 2 mm pod okraj, zakryjete dvěma vrstvami alobalu, uděláte do něj tak 20 dírek špendlíkem, položíte uhlík a už jen pokuřujete.

© 2004 - 2005 misa&tomek

info@orient.mysteria.cz